• دفتر تهران: 22548642-021
  • کارخانه قم: 36647492-025
  • ایمیل: kimia.co@yahoocom

بیوگرافی

بیوگرافی موسسان شرکت کیمیای قم
دکتر ابراهیم بیگدلی در فاصله سالهای 1346-1338 دوره های لیسانس و فوق لیسانس و دکترا را در آلمان طی و به دلیل برخورداری از سوابق خوب تحصیلی بی درنگ پس از اتمام دوره فوق لیسانس به مدت سه سال به کار تدریس در کالج ” یوهانس گوتنبرگ” آلمان مشغول گردید.
وی در سال 1349 عازم ایران میشود و از همان سال تا کنون در دانشگاههای تربیت معلم تهران، مدرسه عالی پارس، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه الزهرا و دانشگاه علوم اراک مشغول تدریس و انجام فعالیتهای علمی و پژوهشی بوده اند.
در فاصله سالهای 56-1345 فرصت مطالعاتی خود را به مدت دوسال در دانشگاه علوم و مهندسی پلیمر ماساچوست آمریکا سپری می کند و در سال 1371 هم به مدت یک سال در دانشگاه آستین تگزاس مشغول ادامه مطالعاات گردیدند.
آقای دکتر بیگدلی از سال 1356 همکاری با موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران را آغاز نمودند که این همکاری تا به امروز نیز ادامه دارد. همچنین ایشان از سال 1359 اقدام به تاسیس یک واحد تولیدی رنگ و رزین در شهر مقدس قم کردند.
آقای دکتر بیگدلی عضو انجمن شیمیدانان آلمان، آمریکا، ایران و همچنین هسته خودکفایی رنگ و رزین در انجمن مدیران صنایع ایران میباشند و دارای 14 مورد مقالات چاپ شده در نشریات داخلی و خارجی و نیز نشر سه جلد کتاب با عناوین ” فرهنگ رنگ، شیمی رنگ و اصول صنایع شیمیایی ” می باشند.
زمینه اصلی فعالیتهای علمی ایشان را می توان در رابطه با سنتز و بررسی خواص پلیمرهای فعال نوری، پلیمرهای محتوی یون، پلیمرهای قابل تجزیه بیولوژی رزین های پلی استر، محتوای یون آلکیدی و گرافت کوپلیمری عنوان کرد.